Што е важно за првиот состанок да помине одлично? Еве што советуваат експертите

Слични

Три сигурни знаци дека имате одличен секс со партнерот

Три сигурни знаци дека имате одличен секс со партнерот. Сексот...

Секс после породување: Факти за кои никој не зборува, а се важни!

Секс после породување: Факти за кои никој не зборува,...

5 фази на љубов низ кои поминуваат сите парови

5 фази на љубов низ кои поминуваат сите парови. Секоја...

7 работи кои треба да ги заборави жена која е во брак

7 работи кои треба да ги заборави жена која...

Сподели

Што е важно за првиот состанок да помине одлично? Еве што советуваат експертите.

Одењето на првите состаноци и излегувања со партнери можат да бидат исклучително стресно.

Луѓето кои имаат проблем со самодовербата често не знаат што да кажат поради стресот на кој не можат да влијаат и тоа прави да се претстават во сосема поинакво светло.

Според експертите, најдобриот начин за борба против „нервите“ на првиот состанок е едноставно да го движите телото. Како што рекоа тренерите на состанокот Линдзи Крајслер и Дона Барнс, се препорачува сè, од тренинг, до јога или едноставно танцување во станот. Ова може да ви помогне да се ослободите од анксиозноста пред да се сретнете со потенцијалниот партнер.

Доколку немате време за тоа, се предлага да ја одредите вашата намера пред да излезете од дома. Застанете пред вратата или додека се подготвувате, затворете ги очите, земете длабок здив и кажете си: „Мојата намера е да ______“.

Покрај тоа што ќе се трудите да изгледате физички убаво, подеднакво важна е и енергијата што ја носите.

Зголемете ја енергијата за да ги подобрите вашите први состаноци. Тешко е да се запознаете. Особено ако ви се чини дека сте во фаза на забава, внесувањето одредена количина на енергија на првиот состанок може да биде доста предизвик. Сепак, правењето свесен напор да внесете зголемена енергија е еден од клучевите за да се осигурате дека вашиот прв состанок е успешен.

error: Content is protected !!