ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Што им се допаѓа на мажите повеќе од добар женски изглед?

Што им се допаѓа на мажите повеќе од добар женски изглед?

Спротивно на она во што повеќето жени веруваат, изгледот не е единственото нешто што им е важно на мажите во однос на понежниот пол.

Иако се чини дека добар дел од интересот на мажите навистина исчезнува, не е сè до него. Ова нè доведува до логичното прашање – што е тоа што мажите сè уште бараат кога се во прашање жените?

За среќа, многу е полесно да се дешифрираат мажите отколку жените, што значи дека не мора да копате особено длабоко во потрага по одговорот. За да ве водиме во вистинската насока, ви откриваме кои квалитети мажите ги сметаат за повредни кај жената од нејзиниот изглед.

Насмевка

Волшебната женска насмевка е она што особено ги привлекува мажите. Ако навистина сакате да оставите позитивен впечаток на маж кој ви се допаѓа, заборавете на сериозните изрази на лицето и фасцинирајте го со вашата најубава насмевка. Убавата насмевка е она што ве прави попривлечни и им дава доверба на мажите кога имаат намера да ви пријдат.

Кулинарски вештини

Знаеме дека звучи како клише, но ако мислите дека можете да го освоите срцето на маж кој ви го привлече вниманието, мора да се погрижите да го маѓепсате со вашите кулинарски вештини. Секако, не мора да бидете Џејми Оливер во кујната, но доволно е да откриете што сака да јаде и да се обидете да го направи тоа, со многу љубов и внимание.

Забавен карактер

Никој не сака да биде во друштво на личност која е крајно здодевна. Она што мажите навистина го сакаат кај жените е способноста да ја разбијат монотонијата и да го отфрлат стресот од приказната, така што ќе најдат начини да се забавуваат со нив. Без разлика дали ќе предложи некоја забавна заедничка активност, приказна на интересни теми или едноставно спонтано го прави времето да помине со смеа и добри вибрации, важно е да има разигран карактер.

Нежна личност

Не е тајна дека мажите всушност ги бараат своите мајки во жените со кои излегуваат. Низ животот им треба некој со нежен карактер кој ќе ги гушка и утеши кога ќе им биде најтешко. Иако е важно да му покажете на мажот дека сте силна и самоуверена жена, тој исто така треба да добие увид во вашата нежна страна на личноста.

Лојалност кон себе

Може да се појавите пред него една вечер во тесен црн фустан и со слоеви на шминка за да го импресионирате, но тоа не е сликата што тој ја посакува секој ден пред себе. Мажите претпочитаат жени кои се природни и верни на себе. Природната убавина, самодовербата и шармот се далеку пред убавата гардероба и шминка.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!