Што им се допаѓа на мажите повеќе од добар женски изглед?

Слични

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво сексуално

4 можни причини зошто вашиот сопруг ве допира исклучиво...

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година

5 трендови за состаноци кои доаѓаат во 2022 година. Ви...

Терапија за парови – дали ви е потребна?

Терапија за парови - дали ви е потребна? Терапијата за...

Топ 5 пребарувања на Google за секс и врски

Топ 5 пребарувања на Google за секс и врски. Тоа...

Сподели

Што им се допаѓа на мажите повеќе од добар женски изглед?

Спротивно на она во што повеќето жени веруваат, изгледот не е единственото нешто што им е важно на мажите во однос на понежниот пол.

Иако се чини дека добар дел од интересот на мажите навистина исчезнува, не е сè до него. Ова нè доведува до логичното прашање – што е тоа што мажите сè уште бараат кога се во прашање жените?

За среќа, многу е полесно да се дешифрираат мажите отколку жените, што значи дека не мора да копате особено длабоко во потрага по одговорот. За да ве водиме во вистинската насока, ви откриваме кои квалитети мажите ги сметаат за повредни кај жената од нејзиниот изглед.

Насмевка

Волшебната женска насмевка е она што особено ги привлекува мажите. Ако навистина сакате да оставите позитивен впечаток на маж кој ви се допаѓа, заборавете на сериозните изрази на лицето и фасцинирајте го со вашата најубава насмевка. Убавата насмевка е она што ве прави попривлечни и им дава доверба на мажите кога имаат намера да ви пријдат.

Кулинарски вештини

Знаеме дека звучи како клише, но ако мислите дека можете да го освоите срцето на маж кој ви го привлече вниманието, мора да се погрижите да го маѓепсате со вашите кулинарски вештини. Секако, не мора да бидете Џејми Оливер во кујната, но доволно е да откриете што сака да јаде и да се обидете да го направи тоа, со многу љубов и внимание.

Забавен карактер

Никој не сака да биде во друштво на личност која е крајно здодевна. Она што мажите навистина го сакаат кај жените е способноста да ја разбијат монотонијата и да го отфрлат стресот од приказната, така што ќе најдат начини да се забавуваат со нив. Без разлика дали ќе предложи некоја забавна заедничка активност, приказна на интересни теми или едноставно спонтано го прави времето да помине со смеа и добри вибрации, важно е да има разигран карактер.

Нежна личност

Не е тајна дека мажите всушност ги бараат своите мајки во жените со кои излегуваат. Низ животот им треба некој со нежен карактер кој ќе ги гушка и утеши кога ќе им биде најтешко. Иако е важно да му покажете на мажот дека сте силна и самоуверена жена, тој исто така треба да добие увид во вашата нежна страна на личноста.

Лојалност кон себе

Може да се појавите пред него една вечер во тесен црн фустан и со слоеви на шминка за да го импресионирате, но тоа не е сликата што тој ја посакува секој ден пред себе. Мажите претпочитаат жени кои се природни и верни на себе. Природната убавина, самодовербата и шармот се далеку пред убавата гардероба и шминка.

error: Content is protected !!