ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Што прво забележуваат мажите кај жената?

Што прво забележуваат мажите кај жената?

Дали знаете што прво забележуваат мажите кај жената кога ќе ја запознаат?

Тие посветуваат посебно внимание на неколку работи и може да зависи од тоа дали комуникацијата меѓу нив ќе продолжи.

Една од важните работи е начинот на зборување. Експертите велат дека постојат три вида гласови: висок, длабок и таканаречен „бебе“, кога поубавиот пол се обидува да остави добар впечаток кај маж со сладок и допадлив разговор. Понекогаш „работи“, но не секогаш.

Прво забележете ги гласот и насмевката

Исто така, она на што апсолутно сите паѓаат е убава насмевка, но и посилниот пол внимава на начинот на кој жената им се насмевнува. Не е исто дали љубезно се насмевнала или енигматично го погледнала. Но, најмногу му се допаѓа кога ќе се насмевне од срце, затоа што тоа значи дека кажал нешто што предизвикало таква реакција од неа. Смислата за хумор е многу важна. Ако девојката што ја запознавте не реагираше на вашите шеги, таа веројатно нема да биде заинтересирана да воспостави поблизок контакт со вас.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!