Што се крие во чантата на Анџелина Џоли?

Слични

Сподели

Холивудската актерка Анџелина Џоли претставува недостижна, студена и одмерена личност за многу фанови. Сепак, таа е едноставна жена, живее обичен живот опкружен со нејзините деца. Иако може да си дозволи што било за своето семејство, Анџелина е позната по тоа што се обидува да им ги покаже на своите деца вистинските вредности, па така, барем кога станува збор за материјалните вредности, таа е скромна, барем во споредба со другите sвезди.

Сепак, нејзиниот „сладок грев“ се чантите што често ги менува, а сега конечно ја откри содржината на една од нив. Чантата на Анџелина Џоли има необична содржина, многумина веруваат, но таа всушност носи во својата торба сè што носат повеќето жени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

За британски „Вог“, Анџелина ја откри содржината на нејзината торба, однапред извинувајќи им се на гледачите, бидејќи нема да биде премногу иновативна и забавна.

Имено, торбата на Анџелина Џоли содржи мобилен телефон, паричник, како и очила за сонце. Покрај тоа, Анџелина носи масло за лице во торбата. Покрај тоа, постојат лекови за главоболка, кои, како што вели, ги има, поради децата. Секако, меѓу малите нешта беше и заштитната маска, без која никој не ја напуштил куќата во последната година.

Сепак, таа ја задржа сензацијата за крај. Таа извади едно чоколадо од чантата и рече: Ова е за мама! Затоа, таа покажа дека се обидува да го надмине стресниот период и да го спречи нејзиниот проблем со јадење, поради што многу фанови беа исклучително среќни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by British Vogue (@britishvogue)

Анџелина Џоли, обожавателите забележаа, сега, по подолго време, таа повторно изгледа подобро, па фотографиите за британскиот „Вог“ ја вратија актерката во стариот сјај. Убавицата се врати – коментираа многумина, а во текот на целото интервју актерката не ја извади насмевка од лицето.

error: Content is protected !!