ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Што во вашиот живот е – повратна информација

Во постојано менувачката реалност, за која многумина тврдат дека е илузија, се чувствуваме слепо, одиме со широко отворени очи. Ни се чини дека она што го гледаме е реално , она што го чувствуваме, а потоа излегува дека сме биле во заблуда, дека не сме виделе под површината и дека не се чувствувавме подлабоко од она од што сме условени.

Понекогаш се чувствувате како реалноста да трепери пред вашите очи

Како фатаморгана и очекувате да исчезне во секој момент, нема што да држите, ништо опипливо не е доволно цврсто, ниту една вера не влева доверба. Потребни ви се знаци, одговори, патокази. Молете се за водство и заштита, за зрак светлина што ќе ви покаже дека сте на вистинскиот пат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @atyourtaste

И, вие сте таму цело време – на вистинскиот пат.

И знаците и одговорите се насекаде околу вас и во вас. Универзумот постојано ви дава повратни информации, преку себе, преку вашиот ум, преку кршење на завесите на илузијата. Некогаш сте слепи, но се чувствувате јасно, понекогаш гледате јасно, но не доживувате ништо.

Кога сте во конфликт со себе, тогаш сте во судир и со реалноста

Под што и да крие, или јасно како што ви е претставено. Изворот на вашето страдање и фрагментација ги создава искуствата низ кои поминувате.

Верувале или не, вие сте одговорни за сè што сте и за она што го доживувате.

Вашите мисли се енергија на одредена фреквенција, како и сè друго. Без вашето физичко присуство тие не би постоеле и ништо околу вас не би постоело. Вие постоите, во физичкиот свет, но вие сте дух и енергија, вашето присуство е прилагодено на потребите на вашата душа за раст и развој.

Сè има значење и ништо не е случајно

Знаците и пораките се таму, едноставно не обрнувате внимание. Вашето битие е проткаено со духот и енергијата на Универзумот и се охрабрува да расте, открива и развива. Секоја работа во вашиот живот има значење, сè е знак, сè е патоказ, секој е гласник. Сè е повратна информација. Треба да го разберете тоа. Вие управувате со вашиот живот – се менува во моментот кога ќе се отворите за промена, кога ќе се ослободите од она што ве ограничува и робува. Кога ќе одлучите – кога ќе одлучат вашиот дух и вашето битие во вашето тело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @atyourtaste

Мора да се ослободите од егоистичкото разбирање за себе

Идентификувајќи се со вашето физичко присуство, мора да ја прифатите идејата за истегнување и зрачење многу подалеку, подлабоко и повеќе од она што можете да го видите и почувствувате. Прегрнете ја тишината во себе, за да можете сами да се создадете, да се создадете во согласност со импулсите на вашето битие, што вибрира во согласност со Универзумот.

И, за тоа ви треба повеќе од умот

Умот е електрична алатка, која го обезбедува вашето телесно функционирање, но умот не може да се перцепира себеси и нема можност да обработува духовни содржини. Може само да ви пренесе информации, кои ги толкувате со други алатки – интуиција, увид, преку медитација, преку длабоко потопување до центарот на битието. Вашата душа и срцето се вклучени во овој процес, тие се вистинските креатори. И вашата свесност за тоа ја привлекува вашата моќ да препознаете повратни информации и да го создадете вашиот живот, од темнината на несвесното, зад умот, зад егото, зад стравот и очекувањето.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!