ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: 90 дена

spot_imgspot_img

Совети за деловни мајки за полесно „управување“ со времето

Совети за деловни мајки за полесно „управување“ со времето Вработените мајки знаат колку малку време им останува меѓу напредувањето во кариерата и грижата за семејството....

Трите работи што прават луѓето да се чувствуваат мотивирани на работа

Трите работи што прават луѓето да се чувствуваат мотивирани на работа. Во модерната економија, мотивацијата е незгодна работа Пред сто години, кога луѓето како Фредерик Тејлор...

УН диета: за 90 дена со слатки можете да изгубите и до 25 килограми а поради промените на метаболизмот, изгубените килограми не се враќаат

Спроведувањето на УН диетата доведува до намалување на килограмите и до промени во метаболизмот а со тоа изгубените килограми не се враќаат. Диетата трае...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!