ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Анксиозност

spot_imgspot_img

Шест телесни сигнали кои откриваат дека имате психички проблеми

Шест телесни сигнали кои откриваат дека имате психички проблеми Дали некогаш сте се запрашале дали проблемите со варењето или спиењето и пречестото менување на вашите...

Како да ја победите депресијата предизвикана од тмурното време?

Како да ја победите депресијата предизвикана од тмурното време? Со доаѓањето на есента, денот станува пократок, дождовите се вообичаена појава, сообраќајниот метеж е почест и...

Напади на паника – што ми се случува?

Напади на паника - што ми се случува? На самиот почеток на овој текст, важно е да се објасни што е напад на паника. Неговата, да...

Ова однесување кај детето може да покаже дали тоа страда од анксиозност

Ова однесување кај детето може да покаже дали тоа страда од анксиозност. Постојат голем број на однесувања кои се поврзани со анксиозност. Овие 3 се...

Зошто Настанува Анксиозноста?

Анксиозно растројство или анксиозност е исцрпувачка психолошка состојба што може да биде привремена, но исто така може да биде честа и негативно да влијае...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!