ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Банана

spot_imgspot_img

Банана за појадок е најлошиот избор. Еве зошто

Банана за појадок е најлошиот избор. Еве зошто Познато е дека појадокот е најважниот оброк. Не треба да го прескокнувате. Освен тоа, важно е и...

Здраво и вкусно смути од банана и манго за совршен почеток на денот

Здраво и вкусно смути од банана и манго за совршен почеток на денот Појадокот е многу важен оброк. Toj може да ви го разубави или...

Здрав чоколаден колач со банана кој мора да го пробате

Здрав чоколаден колач со банана кој мора да го пробате. Овој десерт ќе ве освои веднаш. Состојки: 3 зрели банани 80 мл кокосово масло 80 гр...

Банана за мускули : Дознајте која храна е здрава за кој орган

За мускули-банана, за белите дробови-брокула - прочитајте која храна е здрава за кој орган. Здравата исхрана е прилично широк поим. Дури и кога ќе одлучиме...

6 причини зошто да јадете една банана секој ден

За подобро здравје, јадете банана секој ден! Еве како тие влијаат на вашето тело Бананата потекнува од Југоисточна Азија и расте во сите тропски делови...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!