ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Бебиња

spot_imgspot_img

Зошто бебето се смее додека спие?

Зошто бебето се смее додека спие? Ништо не може да се спореди со чувството на радост што нè обзема кога гледаме бебе насмеано во сон....

6 интересни факти за бебињата родени во јуни

6 интересни факти за бебињата родени во јуни. Ако датумот на породување е јуни, или вашето бебе е веќе родено во овој топол месец, прочитајте...

Бебињата сакаат само да спијат со некој што го сакаат. Зарем тоа не го сакаат сите ?

Бебињата сакаат само да спијат со некој што го сакаат. Зарем тоа не го сакаат сите ? Д-р Нилс Бергман од Универзитетот во Кејптаун во...

Родителите прашуваат: Дали бебињата сонуваат додека спијат ?

Родителите прашуваат: Дали бебињата сонуваат додека спијат ? Кога ќе заспијат, се превртуваат и брборат, секој родител се прашува во еден момент - дали моето...

Мајките Kои Имале Ковид 19 За Време На Бременоста Пренесуваат Антитела На Бебиња

Мајките,односно бремените жени кои имаат Ковид 19, пренесуваат антитела против оваа инфекција на своите деца, откриле истражувачи од Универзитетот во Пенсилванија. Заштитата на новороденчињата од...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!