ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Бои

spot_imgspot_img

БРЗ ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Цртеж открива каква личност сте

БРЗ ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Цртеж открива каква личност сте. Омилените бои и симболи што ги цртате го откриваат вашиот карактер. Изберете ја омилената боја и нацртајте...

Бои по ФЕНГ ШУИ кои ви носат лоша енергија!

Постојат бои кои во ниеден случај не се препорачуваат да бидат ставени во кујната, тоалетот или пак во спалната соба, а посебно ако го...

Ако не е црно-белa, тогаш колку бои има љубовта?

Кога бевме мали, секогаш ни читаа бајки. Тие нè научија да бидеме храбри, дека скромноста е една од најголемите доблести, тие нè подготвија за...

Кои се боите за 2021 година од Pantone?

Pantonе одбра две нијанси за „Боја на 2021 година“. Тоа се жолта – Illumination yellow и сива – Ultimate Grey. Жолтата е симбол на...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!