ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Бременост

spot_imgspot_img

Причини од кои доцни менструацијата, а во нив не се вбројува бременоста

Причини од кои доцни менструацијата, а во нив не се вбројува бременоста Доцнењето на менструацијата е показател за бременост, но тоа не мора да биде...

5 работи што не треба да ги правите за време на бременост : Тие влијаат на развојот и здравјето на бебето во матката

5 работи што не треба да ги правите за време на бременост : Тие влијаат на развојот и здравјето на бебето во матката. Промените на...

Бремените Жени Не Треба Да Го Консумираат Овој Пијалок

Новата исландска студија докажа дека бремените жени треба целосно да го елиминираат кафето од нивниот режим, со цел да се намали ризикот од спонтан...

Се Плашите Да Не Останете Бремена? Во Развој е Контрацепција Која се Пие Еднаш Месечно

Иако оралната контрацепција е најкористеното нешто во спречување на несакана бременост, таа се потпира на редовно земање терапија. Мултинационална студија покажа дека 50% од...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!