ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: десерт

spot_imgspot_img

СОВРШЕНА ЛЕТНА УЖИНКА: Вака се прави највкусниот сладолед од лубеница! (РЕЦЕПТ)

СОВРШЕНА ЛЕТНА УЖИНКА: Вака се прави највкусниот сладолед од лубеница! (РЕЦЕПТ) Овој десерт е совршен кога температурата надминува 30 степени. Лесна, вкусна и освежувачка ... Состојки: •...

Рецепт за совршен домашен сладолед од чоколадо: Откако ќе го пробате, секогаш ќе Ви биде прв избор

Рецепт за совршен домашен сладолед од чоколадо: Откако ќе го пробате, секогаш ќе го направите. Неодоливо кремасто и вкусно ледено уживање како што не сте...

Торта со сладолед што не се пече: Рецепт за кремасто совршенство на овошје, павлака и чоколадо

Торта со сладолед што не се пече: Рецепт за кремасто совршенство на овошје, павлака и чоколадо. Вкусот ќе ве воодушеви. Во овие жешки летни денови, домаќинките...

Непечена торта со јагоди : Рецепт кој ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Непечена торта со јагоди : Рецепт кој ќе ве воодушеви (ВИДЕО) Фантастична комбинација на освежителни вкусови. Особено се бара во текот на летото, бидејќи може...

Чоколаден мус со малини, вашиот нов омилен десерт!

Чоколаден мус со малини, вашиот нов омилен десерт! Десерт број еден ова лето! Состојки 250 мл павлака за готвење 150 гр темно чоколадо 50 гр млечно...

Здрав чоколаден колач со банана кој мора да го пробате

Здрав чоколаден колач со банана кој мора да го пробате. Овој десерт ќе ве освои веднаш. Состојки: 3 зрели банани 80 мл кокосово масло 80 гр...

Домашен јогурт сладолед со кајсии (РЕЦЕПТ)

Домашен јогурт сладолед со кајсии (РЕЦЕПТ). Совршено летно уживање. Потребни состојки: кисело млеко - 4 - 5 лажици, полни (густи, крем) кајсии - 4 парчиња шеќер...

Пудинг од капини: Вкус што не се заборава!

Пудинг од капини: Вкус што не се заборава! Кремаст, сочен пудинг - десерт што секогаш ќе го правите ... Состојки 500 мл полномасно млеко 1 стапче...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!