ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: десерт

spot_imgspot_img

Бајадера со совршен вкус: Рецепт за класика со ореви што ја сакаат сите генерации

Бајадера со совршен вкус: Рецепт за класика со ореви што ја сакаат сите генерации. Брзо се подготвува и не бара многу состојки. Бајадера е една од...

Торта од портокал со само 5 состојки!

Торта од портокал со само 5 состојки! Се готви за помалку од половина час, и е толку мекa и сочнa! Состојки 1 портокал 150 гр брашно ...

Направете совршени Велигденски чоколадни стапчиња

Направете совршени Велигденски чоколадни стапчиња. Тие се подготвуваат лесно и брзо, а малите деца се воодушевени! Состојки 125гр путер 125гр шеќер 150гр бисквит(мелена плазма) 100гр кокос ...

Лесна, освежувачка и вкусна : Брза торта со јагоди

Лесна, освежувачка и вкусна : Брза торта со јагоди . Ако имате ненајавени гости, оваа торта можете брзо да ја спремите. Состојки: 100 мл слатка павлака 100 гр...

Банана колач само од едно јајце : Вкус кој ќе ве освои

Банана колач само од едно јајце : Вкус кој ќе ве освои. Заштедете пари и време и подгответе идеално задоволство што сите ќе го обожаваат. Познатата...

Пржен леб со банани и чоколадо: Уживањето може да започне!

Пржен леб со банани и чоколадо: Уживањето може да започне! Идеално за сладок појадок или ужинка ... Состојки 8 парчиња леб 2 дл млеко 3 јајца ...

Колач од цреши: Вкусен десерт кој ќе ве врати во детството

Колач од цреши: Вкусен десерт кој ќе ве врати во детството. Има уште подобар вкус ако посипете шеќер во прав или цимет. Потребно е: 5 јајца ...

Сите полудеа по чоколадни топчиња со малини и јогурт

Ужинка која никогаш нема да ви биде тешко да ја направите. Освежителен десерт кој лесно се подготвува. Состојки: 200 гр свежи малини 200 гр грчки јогурт ...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!