ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: десерт

spot_imgspot_img

Најубавиот посен колач со карамела што постои

Најубавиот посен колач со карамела што постои. Слаткарите на познат белградски хотел ни покажаа дека посните колачи можат да бидат и вкусни и мрсни и...

Mарокански палачинки: Совршено уживање за сите!

Марокански палачинки: Совршено уживање за сите! Сигурно не сте пробале повкусни палачинки Состојки: 250 гр пченичен гриз 40 гр брашно 2 лажици шеќер 1 лажичка инстант...

Чоко коко мус : За неколку минути до совршен десерт!

Чоко коко мус : За неколку минути до совршен десерт! Вистинско кремасто чоколадно уживање - и тоа на здрав начин! Кокосовото млеко е одлично за...

Посна торта со цреши и афион: Толку е вкусна и лесна

Посна торта со цреши и мак: Толку е вкусна и лесна, ќе ја подготвите дури и кога не е посно! Наједноставниот посен рецепт за...

Чизкејк од портокал: Најубавиот и најсочниот десерт што ќе го пробате!

Чизкејк од портокал: Најубавиот и најсочниот десерт што ќе го пробате! Овој десерт ќе го израдува целото семејство. Состојки Кора: 300гр мелени бисквити 100гр путер шеќер...

Виенски коцки: Совршена комбинација на малина и чоколадо на која е невозможно да се одолее!

Виенски коцки се совршена комбинација на малина и чоколадо која со сигурност ќе ве натера да се засладите повеќе пати. Состојки за кора 6 јајца ...

Десерт од јогурт и ванила со фил по желба (РЕЦЕПТ)

Еве го рецептот за најбрзи, сочни и најубави мафини! Десерт од јогурт и ванила кој нема да ве остави рамнодушни. Состојки: 2 јајца 150 гр...

Направете Домашен ЕУРОКРЕМ

Заменете ги слатките колачиња и чоколадото со овој десерт,домашен Еурокрем кој може да го намачкате на леб или палачинки. Состојки: 300 гр печени лешници 120 гр мед 40...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!