ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Дете

spot_imgspot_img

Како социјалните вештини влијаат врз развојот на детето?

Како социјалните вештини влијаат врз развојот на детето? Знаењето стекнато на најрана возраст влијае врз нашите академски способности и желби, за напредок и развој на...

Седум работи кои детето ги прави исто како неговиот татко

Седум работи кои детето ги прави исто како неговиот татко Секогаш имајте на ум едно. Вашето дете внимателно слуша и гледа што правите, а потоа...

Детето одбива да јаде. Постојат неколку причини за губење на апетитот

Детето одбива да јаде. Постојат неколку причини за губење на апетитот. Погледнете како да го поттикнете апетитот кај дете кое одбива храна. Кога детето одбива само...

Колку сок му е дозволено на детето да пие, во зависност од возраста?

Колку сок му е дозволено на детето да пие, во зависност од возраста? За децата во развој, овошјето и зеленчукот се од големо значење и...

Добар трик како да го натерате детето да чита лектира

Добар трик како да го натерате детето да чита лектира. Ако книгата ви е интересна, ќе биде и за детето. Тоа е првото правило. Учебната година...

Улогата на родителите во насочувањето на детето кон спортот

Улогата на родителите во насочувањето на детето кон спортот. Некои родители имаат тенденција да се консултираат со спортски експерти (на пример, тренери) за да можат...

7 карактеристики кои детето ги наследува само од татко : Гените се чудо!

7 карактеристики кои детето ги наследува само од татко : Гените се чудо! Познато е дека децата се мешавина од гените на двајцата родители, но...

Се сеќавате на детето од Киндер чоколадо? Еве како тој денеска изгледа

Се сеќавате на детето од Киндер чоколадо? Еве како тој денеска изгледа. Заштитно лице на едно од омилените чоколада на децата. Момчето со Киндер чоколадо стана...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!