ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Диета

spot_imgspot_img

Поради ова мастите се таложат, а ние не сме свесни

Поради ова мастите се таложат, а ние не сме свесни. Нутриционистите велат дека повеќето луѓе прават голема грешка при изборот на храна за првиот оброк...

5 несакани ефекти на диета без глутен: Треба да го знаете ова!

5 несакани ефекти на диета без глутен: Треба да го знаете ова! Можеби размислувате да направите диета без глутен ваш нов начин на консумирање храна,...

Содржи максимална доза на витамин Ц, ги чува коските, третира лошо варење: Еве зошто секој треба да внесе ананас во својата диета!

Содржи максимална доза на витамин Ц, ги чува коските, третира лошо варење: Еве зошто секој треба да внесе ананас во својата диета! Ананасот е тропско...

Откриена е Ковид диета: Првата студија откри храна што штити од Корона вирусот!

Откриена е Ковид диета: Првата студија откри храна што штити од Корона вирусот! Првата студија од ваков тип откри диета што може да ве заштити...

Хибернациска диета: Можеби звучи како шега, но килограмите ги губите додека спиете!

Хибернациска диета: Можеби звучи како шега, но килограмите ги губите додека спиете! Хибернациската диета ви гарантира одлична форма на вашето тело и тоа преку ноќ. Во...

Со портокал диета, можете да изгубите еден килограм на ден

Со портокал диета, можете да изгубите еден килограм на ден. Покрај слабеењето, портокал диета ќе им помогне и на оние кои имаат проблеми со варење...

Едноставни начини на согорување на дополнителни калории

Едноставни начини на согорување на дополнителни калории. Доколку сеуште не сте ја подготвиле својата совршена линија за бикини, ви предлагаме ефикасна абдоминална вежба која ќе...

Летно смути со минимум калории: Направете освежителен пијалок во кој лубеницата е главната состојка (РЕЦЕПТ)

Летно смути со минимум калории: Направете освежителен пијалок во кој лубеницата е главната состојка (РЕЦЕПТ) Летно смути од лубеница е идеално освежување за топлите летни...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!