ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Грижа

spot_imgspot_img

Како е во првата година од мајчинството?

Како е во првата година од мајчинството? За време на бременоста блиските лица нè советуваат како да се однесуваме со бебето кога тоа ќе се...

Која е разликата меѓу „здрава“ и прекумерна грижа?

Која е разликата меѓу „здрава“ и прекумерна грижа? Кај нашиот народ има еден израз: „Не грижи се“. Најчесто го користиме кога некој ќе ни изрази...

5 знаци на преголема грижа на родителите: Не сте ни свесни за последиците што ги остава врз нивното ментално и физичко здравје!

5 знаци на преголема грижа на родителите: Не сте ни свесни за последиците што ги остава врз нивното ментално и физичко здравје! Воспитувањето деца е...

Дали вашиот тинејџер користи безбедни препарати?

Дали вашиот тинејџер користи безбедни препарати? Кога ќе помислите на кожата на вашиот тинејџер кој користи и до 17 препарати, помислете на тоа како сунѓер...

Како најдобро да се грижите и да ги негувате вашите раце?

Како најдобро да се грижите и да ги негувате вашите раце ? Колку од вас имаат барем еден крем за раце постојано со вас? Се...

Како правилно да се грижите за вашите орхидеи

Како правилно да се грижите за вашите орхидеи. Со овие трикови, орхидејата ќе живее подолго. За да цвета орхидејата поголемиот дел од годината,како најубавото домашно растение,...

Забавни начини како татко да се поврзете со бебето

Забавни начини како татко да се поврзете со бебето. Современите татковци, сериозно решени да се посветат на поврзување со бебето, можат да започнат од почеток...

Зошто не можете да престанете да се грижите

Вие сте условени да се грижите за сè што е непознато, што може да ви се случи , а грижата ги создава најлошите резултати...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!