ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: храна

spot_imgspot_img

Трикови кои треба да ги знаете доколку подготвувате храна без глутен!

Трикови кои треба да ги знаете доколку подготвувате храна без глутен! Диетата без глутен е доста честа појава во последно време и се повеќе луѓе...

5 митови за алергија на храна

5 митови за алергија на храна. Се чини дека алергијата на храна е во пораст, но постојат заблуди кои често го оневозможуваат адекватно дијагностицирање и...

Трикови кои можат да ни помогнат да ги задржиме здравите навики за време на празниците

Трикови кои можат да ни помогнат да ги задржиме здравите навики за време на празниците. За време на празниците сме многу зафатени - правиме празнични...

Дали знаете кој ВИТАМИН е најзастапен? Најмногу го има во овие 11 намирници

Дали знаете кој ВИТАМИН е најзастапен? Најмногу го има во овие 11 намирници. Од 13 есенцијални витамини потребни на нашето тело, витамините Б сочинуваат осум. Зошто...

На кои 4 места не треба да ја чувате зимницата?

На кои 4 места не треба да ја чувате зимницата? За да може храната која сте ја оставиле за зимата да трае подолго, земете во...

Овие намирници се ваши вредни сојузници против менструалните грчеви

Овие намирници се ваши вредни сојузници против менструалните грчеви За време на менструацијата се јавуваат нарушувања во исхраната поради интензивните хормонални флуктуации. Урамнотежената исхрана може...

Избегнувајте ги. Овие се намирници кои предизвикуваат мигрена

Избегнувајте ги. Овие се намирници кои предизвикуваат мигрена. Многу работи можат да предизвикаат мигрена, вклучувајќи ја храната што ја јадеме, но и пијалоците што ги...

Детето одбива да јаде. Постојат неколку причини за губење на апетитот

Детето одбива да јаде. Постојат неколку причини за губење на апетитот. Погледнете како да го поттикнете апетитот кај дете кое одбива храна. Кога детето одбива само...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!