ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: исхрана

spot_imgspot_img

Дали е корисно да се пие кефир ноќе?

Дали е корисно да се пие кефир ноќе? Вистина или мит? Веројатно многу пати сте слушнале за придобивките од една чаша кефир испиена вечерта пред спиење....

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е корисна туната? Како прво, туната е богат извор на висококвалитетни протеини. Ги содржи сите есенцијални амино...

5 навики во исхраната кои ги оптоваруваат вашите црева

5 навики во исхраната кои ги оптоваруваат вашите црева. Се чини дека во последно време сите зборуваат за важноста на здравјето на цревата. Од земање...

Прашање кое често го поставуваме: Дали да јадеме пред или после тренинг?

Прашање кое често го поставуваме: Дали да јадеме пред или после тренинг? Многу фактори влијаат кога треба да јадеме кога тренираме. Оброк пред или после тренинг? Прашањето...

Трикови кои можат да ни помогнат да ги задржиме здравите навики за време на празниците

Трикови кои можат да ни помогнат да ги задржиме здравите навики за време на празниците. За време на празниците сме многу зафатени - правиме празнични...

Што се случува со телото ако јадете ѓумбир еден месец?

Што се случува со телото ако јадете ѓумбир еден месец? Познато е дека ѓумбирот има многу корисни својства. Но, што се случува ако го јадете...

Ставете го здравјето на прво место. Научете сè за диетата без глутен.

Ставете го здравјето на прво место. Научете сè за диетата без глутен. Во последните години од минатиот век започна нова тема поврзана со здравата исхрана....

Овие намирници се ваши вредни сојузници против менструалните грчеви

Овие намирници се ваши вредни сојузници против менструалните грчеви За време на менструацијата се јавуваат нарушувања во исхраната поради интензивните хормонални флуктуации. Урамнотежената исхрана може...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!