ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: карактер

spot_imgspot_img

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како да не Ве навредуваат туѓите навреди - заштитете го срцето од отровните стрели! Здрава комуникација, без...

Ароганција и арогантно однесување

Ароганција и арогантно однесување. Арогантните луѓе, обично, влијаат врз нашите нерви со нивното однесување. Тие се многу зафатени во комуникацијата. Не можеме да ги навредуваме,...

Седум работи кои детето ги прави исто како неговиот татко

Седум работи кои детето ги прави исто како неговиот татко Секогаш имајте на ум едно. Вашето дете внимателно слуша и гледа што правите, а потоа...

Нашите очекувања од оние луѓе кои никогаш не се менуваат

Нашите очекувања од оние луѓе кои никогаш не се менуваат Без оглед на што менуваме кај себе, очекуваме околината да ја забележи таа промена. Истата...

Како да израснете дете кое ќе се грижи?

Како да израснете дете кое ќе се грижи? Дали некогаш сте загрижени дека вашето дете е нечувствително? Емпатијата може да се развие и поттикне кај...

5 злобни навики на токсични луѓе: Препознајте ги на време

5 злобни навики на токсични луѓе: Препознајте ги на време. Токсични луѓе влегуваат во нашите животи незабележано, тие можат да бидат наши соседи, пријатели, колеги,...

Во гнев ги забораваме сите наши правила – најдобро ќе ја запознаете личноста во 3 ситуации.

Во гнев ги забораваме сите наши правила - најдобро ќе ја запознаете личноста во 3 ситуации. Човечкиот живот е серија подеми и падови, успеси и...

6 СОВЕТИ ЗА ВОСПИТУВАЊЕ НА МЕНТАЛНО СИЛНО ДЕТЕ: На овој начин тој ќе може да живее, подготвен да се соочи со сите тешкотии!

6 СОВЕТИ ЗА ВОСПИТУВАЊЕ НА МЕНТАЛНО СИЛНО ДЕТЕ: На овој начин тој ќе може да живее, подготвен да се соочи со сите тешкотии! Ви ги...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!