ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: кожа

spot_imgspot_img

Лузните од акни може да се отстранат само со овие ЧЕТИРИ МЕТОДИ

Лузните од акни може да се отстранат само со овие ЧЕТИРИ МЕТОДИ. Акните на лицето создаваат трајни лузни, кои можат да бидат екстремно длабоки и...

Млекото може да биде многу опасно, а првиот знак се акни

Млекото може да биде многу опасно, а првиот знак се акни. Денес, три од четири лица лошо реагираат на лактозата - главната состојка на млекото. Иако...

Како да ја затегнете кожата по слабеењето? Пет совети за успех

Како да ја затегнете кожата по слабеењето? Пет совети за успех. Ако со месеци и месеци напорно вежбање и намалување на тежина со диета ви...

Дали можеме да користиме краставица за лекување на изгореници?

Дали можеме да користиме краставица за лекување на изгореници? Храната, како што е краставицата, може да помогне во лекување на изгореници. Со конечното пристигнување на убаво...

Oбрнете внимание на овие работи кога купувате крема за сончање

Oбрнете внимание на овие работи кога купувате крема за сончање. Едно од основните правила на убавината е нејзината заштита - особено од сонцето. Погрешно е...

6 совети како да го подготвите вашето тело за лето: Еве што треба да направите за кожа мека како свила

6 совети како да го подготвите вашето тело за лето: Еве што треба да направите за кожа мека како свила. Летото тропа на вратата, а...

Масло од оваа билка прави чуда за трепките и веѓите!

Масло од оваа билка прави чуда за трепките и веѓите! Одамна е познато дека рицинусовото масло прави чуда за нашето лице. Рицинусово масло се добива од...

Ова се сигурните знаци дека кожата старее!

Дали сакате да ги стопирате промените на кожата кои ви доаѓаат со текот на годините? Еве ги најпрепознатливите знаци дека се појавуваат промени на...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!