ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: крв

spot_imgspot_img

Намалете го количеството на шеќер за само 8 недели на сосема природен начин!

Намалете го количеството на шеќер за само 8 недели на сосема природен начин! Голем број на луѓе имаат високо ниво на шеќер во крвта, а...

Кој прв примил туѓа крв, а кој ги открил крвните групи: Историја на трансфузија на крв

Кој прв примил туѓа крв, а кој ги открил крвните групи: Историја на трансфузија на крв. Прочитајте на кого е извршена првата трансфузија на крв...

Три причини зошто треба да јадете јагоди, а првата е срцето

Три причини зошто треба да јадете јагоди, а првата е срцето. Тврдењето дека сè што е здраво не е вкусно, дефинитивно не е точно кога...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!