ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Кучиња

spot_imgspot_img

3 лесни начини за подобрување на исхраната на вашето куче

3 лесни начини за подобрување на исхраната на вашето куче. Старото правило е дека балансираните оброци го држат ветеринарот подалеку од вашето домашно милениче. Храната што...

Храна што е исклучително лоша за кучињата, а ние никогаш не би се сетиле

Храна што е исклучително лоша за кучињата, а ние никогаш не би се сетиле. Многу човечка храна е лоша за кучињата. Сопствениците на кучиња сакаат да...

Нови правила за патување со милениче со авион

Нови правила за патување со милениче со авион. Транспорт на домашни миленици е возможен само за домашни миленици со минимална возраст од 12 недели. При резервација,...

Како да го заштитите кучето од убоди од крлежи ?

Како да го заштитите кучето од убоди од крлежи ? Крлежите се носители на неколку болести на кучиња кои можат да имаат сериозни симптоми, па...

Храна Која Е Штетна За Вашето Куче

„ Само едно парче чоколадо, па што може да му се случи ?!“ Ако сте се слушнале барем еднаш да ја изговорите оваа реченица,...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!