ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: маж

spot_imgspot_img

Како знаеме дека сакаме некого?

Како знаеме дека сакаме некого? Преплавени сме од неодоливо чувство. Не погодува како вреќа со цигли. Или како силна стрела. Кога знаеме, знаеме. Зар не? Љубовта...

Зошто 50% од жените се фригидни и неуротични ?

Зошто 50% од жените се фригидни и неуротични ? Нашиот познат психијатар издвои три типа фригидни жени, кои станаle вакви од различни причини. Фригидноста на жената,...

5 работи кои мудра жена никогаш не ги бара од маж

5 работи кои мудра жена никогаш не ги бара од маж. Се случува, за жал, не ретко, жените да се однесуваат како мажите да им...

Совети од разведен маж: Еве како да го сочувате бракот!

Совети од разведен маж: Еве како да го сочувате бракот! Откако се разведов од саканата сопруга и го прекинав бракот што траеше 16 години, еве...

Мажот останува во брак до крајот на животот под два услова

Мажот останува во брак до крајот на животот под два услова. Во одреден момент, љубовта обично завршува дури и во најсреќните бракови. Браковите во кои двајца...

И мажите се пребирливи – 8 критериуми што ги очекуваат од жена пред брак

И мажите се пребирливи - 8 критериуми што ги очекуваат од жена пред брак. Многу жени мислат дека мажите не обрнуваат внимание на деталите, но...

Науката докажа: Мажот најдобро живее покрај жена која постојано му „досадува“

Науката докажа: Мажот најдобро живее покрај жена која постојано му „досадува“. Научниците на почетокот не можеа да веруваат во резултатите од истражувањето, па ова откритие...

Ако мажот ве вклучува во сите негови планови, можеби сака да се ожени со вас – 6 јасни знаци

Ако мажот ве вклучува во сите негови планови, можеби сака да се ожени со вас - 6 јасни знаци. Ако веќе некое време сте во...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!