Tag: обичаи

Место во кое владеат жени: Минангбау во Индонезија, најголемиот матријархат во светот

Место во кое владеат жени: Минангбау во Индонезија, најголемиот...

Денеска е Спасовден – Најсреќниот ден во годината!

Денеска е Спасовден - Најсреќниот ден во годината! Денеска, 10...

Најважните обичаи и верувања за Велигден!

Најважните обичаи и верувања за Велигден! Во некои делови на...

Зошто Јапонците седат на подот за време на оброците?

Зошто Јапонците седат на подот за време на оброците? Додека...

Популарно

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...
error: Content is protected !!