ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: обични луѓе

spot_imgspot_img

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил Цветанов се гради еден поинаков однос кон еден многу значаен спорт во светски рамки, а...

Интервју со “Синонимот” за фотографија во Куманово, девојката која конечно ја има својата прва самостојна изложба!

Во пресрет на нејзината прва самостојна изложба на фотографии SYNONYMS и поставивме неколку прашања на младата и перспективна фотографка Сандра Трајковска - која инаку...

Шаботиќ Тино – дефектолог, кошаркар, колекционер на часовници кој применува свои методи кој им помага на најмладите со пречки во развојот

Во денешното интервју разговараме со дефектологот Шаботиќ Тино, за неговата улога во стимулирање на моторниот развој, што е основа за развој на други вештини...

Запознајте ја Магдалена Атанасова – мултиталентирана, заљубена до уши кавадарчанка – која плени со нејзините актерски способности

Денешново интервју е кратка приказна за животот претставена преку зборовите на младата Магдалена Атанасова, мултиталентирана девојка која од своето Кавадари шири позитива, радост, ја...

Запознајте ја Елизабета Младеновска професионален фризер во Дубаи. Далеку од својата сестра близначка, а толку блиску до светскиот џет сет.

Денес разговараме со една близначка на која и поставивме мнооогу тешки прашања, а добивме прекрасни одговори и размисли за животот, таму во Дубаи! Двете...

Теологот Ацо Митев Ви порачува: надежта е сеуште на дофат, но единствено преку Исус Христос

Во моментите кога притисокот од секојдневните проблеми се надополнува со пандемијата која се повеќе одзема човечки животи, сосема природно е да бараме спас во...

Игор Горко — инструкторот за козметикологија и фотографирање, ни упатува многу убава порака: „Пулете си ја својата работа и поарно ќе ви е“.

Ви го пренесуваме најкусото и наједноставното интервју што може да се прочита. Имавме чест да поразговараме со битолчанецот Игор Горко — инструктор за козметикологија и...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!