ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Патување

spot_imgspot_img

Пет совети кои можат да ви го олеснат летот во странство

Пет совети кои можат да ви го олеснат летот во странство. Се ближат новогодишните празници и голем број луѓе ширум светот се подготвуваат да патуваат,...

Дали патувањето со автомобил е авантура или предизвик за жените?

Дали патувањето со автомобил е авантура или предизвик за жените? Жени и возење автомобил. Секогаш се слуша истата приказна, а притисокот што им се врши...

Уживајте во Русија: Ако обрнете внимание на овие 9 работи, патувањето ќе го паметите до крајот на животот

Уживајте во Русија: Ако обрнете внимание на овие 9 работи, патувањето ќе го паметите до крајот на животот. Фасцинантна во секој поглед, Русија е земја...

Кој е всушност Марко Поло ?

Кој е всушност Марко Поло ? Марко Поло беше одличен светски патник Местото на раѓање не може со сигурност да се потврди, затоа најчесто се споменуваат...

Љубителите на лалиња се едни од најголемите патници

Љубителите на лалиња се едни од најголемите патници. Секој цвет е убав само по себе, но не сме сите подеднакво „слаби“ на рози, орхидеи, зумбули,...

Ако летувате во Египет и не сакате хотелски плажи: 7 места кои дефинитивно треба да ги посетите

Ако летувате во Египет и не сакате хотелски плажи: 7 места кои дефинитивно треба да ги посетите. Освен бројните летувалишта по кои е познат Египет,...

Како ќе изгледа почетокот на туристичката сезона во Грција: Министерот најавува нови мерки денес

Како ќе изгледа почетокот на туристичката сезона во Грција? Шефот на грчкиот туризам Харис Теохарис ќе објави кои мерки ќе важат од 15 мај, кога...

Нови правила за патување со милениче со авион

Нови правила за патување со милениче со авион. Транспорт на домашни миленици е возможен само за домашни миленици со минимална возраст од 12 недели. При резервација,...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!