ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: придобивки

spot_imgspot_img

ХРАНА И ЛЕК: Сите придобивки од користење на маслинки во исхраната

ХРАНА И ЛЕК: Сите придобивки од користење на маслинки во исхраната. Маслинките потекнуваат од источниот дел на Средоземното Море, но сега се широко распространети низ...

Дали ги знаете придобивките од студеното време?

Дали ги знаете придобивките од студеното време? Повеќето од луѓето го сакаат летото затоа што тогаш времето е топло и сончево, погодно е за одмор...

Чај од ѓумбир. Зошто ѓумбирот е здрав?

Чај од ѓумбир. Зошто ѓумбирот е здрав? Чајот од ѓумбир доаѓа од далечната Кина, а не од нашиот регион и затоа луѓето се малку скептични...

Пристигна времето за јадење мандарини!

Пристигна времето за јадење мандарини! Мандарините не се само вкусни, туку содржат и многу хранливи материи и витамини кои можат да помогнат да се спречат...

Како вашиот организам реагира кога конзумирате цимет?

Како вашиот организам реагира кога конзумирате цимет? Циметот има пријатен вкус и пријатен мирис кој го направил да биде популарно во готвењето. Циметот е омилениот...

Што се случува во телото ако нагло престанеме да пиеме кафе, и што ако претераме?

Што се случува во телото ако нагло престанеме да пиеме кафе, и што ако претераме? Со некои навики треба да бидете умерени. Невозможно е многумина да...

Еве зошто качамак е најздравиот оброк во светот!

Еве зошто качамак е најздравиот оброк во светот! Покрај тоа што спречува бројни болести, овој оброк е и исклучително вкусен. Полента или качамак е јадење што...

Официјално: Џинот е прогласен за најздрав алкохолен пијалок – а еве и зошто!?

Официјално, џин е прогласен за најзрав алкохолен пијалок, а еве и зошто! Џинот претставува алкохолен пијалок кој се добива од бобинка на смрека и станува...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!