ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: протеини

spot_imgspot_img

Овие хранливи материи се важни за слабеење. Вклучете ги во вашата исхрана

Овие хранливи материи се важни за слабеење. Вклучете ги во вашата исхрана Како што знаеме сите, воопшто не е лесно да се намали телесната тежина....

Зошто овие пет хранливи продукти се посебно значајни за вашиот организам?

Зошто овие пет хранливи продукти се посебно значајни за вашиот организам? Протеините се многу важен дел од нашата исхрана. Тие се одговорни за бројни важни...

Вака би требало да изгледа вашиот идеален појадок!

Вака би требало да изгледа вашиот идеален појадок! Не претставува тајна дека појадокот претставува најважен оброк во текот на денот, а особено доколку сакаме да...

Само 3 состојки: Рецепт за кремаст појадок кој изобилува со протеини

Само 3 состојки: Рецепт за кремаст појадок кој изобилува со протеини. Чиа семето е одличен извор на протеини и омега-3 масни киселини, како и калиум...

Храна што ќе ви даде сила за нов ден: Најдобар појадок пред одење во теретана

Храна што ќе ви даде сила за нов ден: Најдобар појадок пред одење во теретана. За да добиете максимални резултати во теретана или каква било...

Задолжителни намирници за сите кои сакаат да ослабнат

Задолжителни намирници за сите кои сакаат да ослабнат. Диетата богата со протеини е одлична стратегија во процесот на слабеење. Имено, научно е потврдено дека поголема...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!