ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Психологија

spot_imgspot_img

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и девојката на Џејк, Керол, би рекле дека Џејк е лежерен тип. И тоа е така......

Како да му помогнете на некој кој е во насилен однос?

Како да му помогнете на некој кој е во насилен однос? Најпрво, може да забележите дека вашиот пријател се однесува поинаку. Со текот на времето,...

Мартин Божинов ја проучува психологијата и им помага на луѓето да не се откажат од својот живот

Денес разговараме со едно младо мултиталентирано момче кое неретко ја бранува младината со неговата храброст да пишува, но и да делува, со цел да...

Човекот е она што тој го мисли во текот на денот

Човекот е она што тој го мисли во текот на денот. Во зависност од тоа како ги користиме, мислите можат да бидат отров за нашето...

Обрнете внимание: Ваквото однесување е карактеристика на несигурни луѓе

Обрнете внимание: Ваквото однесување е карактеристика на несигурни луѓе. Ако се однесувате вака несвесно, можете да оставите впечаток на личност која нема самодоверба. Несвесното однесување кажува...

Сите знаеме луѓе кои едноставно не можат да се извинат – еве зошто

Сите знаеме луѓе кои едноставно не можат да се извинат - еве зошто. Зошто некои луѓе во нивниот живот едноставно не можат да се извинат...

5 вежби кои ќе ви помогнат да изградите повеќе емпатија

5 вежби кои ќе ви помогнат да изградите повеќе емпатија. Емпатијата - или разбирањето на мислите и чувствата на луѓето околу нас - е еден...

5 причини зошто не ги прекинуваме лошите пријателства!

5 причини зошто не ги прекинуваме лошите пријателства! Исто како и семејните и љубовните врски, пријателствата имаат свои подеми и падови. Меѓутоа, на многу луѓе...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!