ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Родител

spot_imgspot_img

4 навики кои ќе го подобрат менталното здравје на вашето дете

4 навики кои ќе го подобрат менталното здравје на вашето дете. Грижата за себе е нешто што го правиме намерно за да ја одржиме нашата...

Совети за деловни мајки за полесно „управување“ со времето

Совети за деловни мајки за полесно „управување“ со времето Вработените мајки знаат колку малку време им останува меѓу напредувањето во кариерата и грижата за семејството....

Како е во првата година од мајчинството?

Како е во првата година од мајчинството? За време на бременоста блиските лица нè советуваат како да се однесуваме со бебето кога тоа ќе се...

За здрава врска меѓу мајката и ќерката, потребно е мајката да се прифати прво самата себе

За здрава врска меѓу мајката и ќерката, потребно е мајката да се прифати прво самата себе. Релацијата меѓу мајката и ќерката отсекогаш бил еден од...

Пет совети од мајката на Илон Маск : Како да воспитате успешни деца?

Пет совети од мајката на Илон Маск : Како да воспитате успешни деца? Мајката на Илон Маск, Меј Маск, е една од највеќе тражени модели...

5 работи кои мајките мораат да им ги кажат на своите ќерки

5 работи кои мајките мораат да им ги кажат на своите ќерки. Од ден на ден, од година во година, повторувајте ги овие лекции на...

Руски психолог: Само жена може да направи од маж идеален татко и сопруг, а еве како!

Руски психолог: Само жена може да направи од маж идеален татко и сопруг, а еве како! Рускиот психолог Михаил Лабковски отворено ги советува жените како...

Како да смирите дете што плаче додека сте нервозни: Психотерапевт открива реченици што прават „чуда“

Како да смирите дете што плаче додека сте нервозни: Психотерапевт открива реченици што прават „чуда“. Однесувањето на детето зависи многу од тоа колку е задоволен...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!