ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Родител

spot_imgspot_img

Родителски грешки што го уништуваат животот на детето!

Родителски грешки што го уништуваат животот на детето! Родителската нарцисоидност е, за жал, многу почеста појава отколку што се сметаше претходно, што остава многу тешки...

Маж и бебе: Kај новиот татко се случуваат и физички промени

Маж и бебе: Kај новиот татко се случуваат и физички промени. Покрај неизмерната радост, раѓањето на детето може да предизвика широк спектар на физички и...

Вака родителот несвесно ја уништува психата на детето

Вака родителот несвесно ја уништува психата на детето. Можеби се препознавате во еден од овие проблеми, но нека ви биде поука да не му го...

7 работи што НИКОГАШ не треба да им ги кажувате на своите ќерки!

7 работи што НИКОГАШ не треба да им ги кажувате на своите ќерки! Да се ​​биде родител е многу тешка работа за која е потребно...

Дали откривате премногу за животот на вашето дете на Интернет?

Дали откривате премногу за животот на вашето дете на Интернет? Постојат работи кои се во ред и оние што не се во ред. Социјалните мрежи...

Дали имате немирно дете? Вие сте среќен родител!

Значи, вашето дете е темпераментно. Па, имаме новости за вас - вие сте среќен родител! Точно е дека темпераментните деца можат да бидат вистински...

„Кога сте родител, имате право да бидете тажни“

„Кога сте родител, имате право да бидете тажни. Исто така, вашето дете може да ве гледа тажни. Тагата е составен дел од животот, исто како...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!