ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: semejstvo

spot_imgspot_img

Како да престанете да бидете сопруга која постојано се жали?

Како да престанете да бидете сопруга која постојано се жали? Дали отворената комуникација ни дава простор да се жалиме? Што навистина значи да се жалите на...

Како и кога бебето почнува да го препознава своето име?

Како и кога бебето почнува да го препознава своето име? Одлуката за име на бебето е возбудливо искуство. Но, гледањето на бебето како реагира на неговото...

4 важни граници кои треба да се постават во бракот

4 важни граници кои треба да се постават во бракот. Дали е неопходно да се постават граници во бракот? Дефинитивно да. Сите врски бараат одредени граници...

Како да се справите со дете кое има исклучително силна волја?

Како да се справите со дете кое има исклучително силна волја? Да се ​​биде родител на дете со силна волја не е за слабите меѓу...

Добри деца не се раѓаат. Добрите деца ги воспитуваат добри родители.

Добри деца не се раѓаат. Добрите деца ги воспитуваат добри родители. Не е лесно да се биде родител. И породување, доење, исхрана, болест…Па, сите нови...

Токсичното семејство може да ве чини живот

Токсичното семејство може да ве чини живот Пред да започнеме со оваа тема, треба да се нагласи дека не постои идеално семејство. Совршено е тоа...

Знаци кои укажуваат на лошо родителство и неговите лоши ефекти

Знаци кои укажуваат на лошо родителство и неговите лоши ефекти. Една од најтешките улоги што некогаш ќе ги играте во животот е улогата на родител. Сигурно...

Ова однесување кај детето може да покаже дали тоа страда од анксиозност

Ова однесување кај детето може да покаже дали тоа страда од анксиозност. Постојат голем број на однесувања кои се поврзани со анксиозност. Овие 3 се...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!