ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: слабеење

spot_imgspot_img

Колку време е потребно да пешачите секој ден за да изгубите тежина?

Колку време е потребно да пешачите секој ден за да изгубите тежина? Многумина од нас спортуваат, одат во теретана, држат диета. Сепак, истражувањата докажуваат дека...

Војничка диета: За три недели ќе изгубите и до 12 килограми од вашата тежина и тоа без одрекување од брза храна!

Војничка диета: За три недели ќе изгубите и до 12 килограми од вашата тежина и тоа без одрекување од брза храна! Иако постот е присутен...

Пијалок што го регулира хормонот за стрес и помага во ослабнувањето

Пијалок што го регулира хормонот за стрес и помага во ослабнувањето. Рецепт за пијалок за детоксикација и слабеење - ставете 4 намирници во 1 литар...

Зошто е најтешко да се намали телесната тежина во пандемија?

Зошто е најтешко да се намали телесната тежина во пандемија? Пролетта официјално започна кога нашите зимски навики ќе се наплатат. Во надеж дека подобро време...

Ротквица : Најздравата закуска, идеална за слабеење

Ротквица : Најздравата закуска, идеална за слабеење. Иако во супермаркетите има ротквица цела година, сега е нејзината вистинска сезона. Заедно со неа, има многу здрави...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!