ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: слатко

spot_imgspot_img

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти од сезонско овошје, а сега е време за круши. Потребни состојки за кора: 250 гр брашно 100 гр...

Сочна торта од лешник и чоколадо подготвена без грам брашно

Сочна торта од лешник и чоколадо подготвена без грам брашно. Оваа торта со лешник и чоколада без брашно и шеќер е идеална за почетници бидејќи...

Рецепт за лесен чоколаден мус без шеќер

Рецепт за лесен чоколаден мус без шеќер. Чоколаден мус (чоколадна пена) за вас кои сте на диета или само сакате да внимавате на вашата линија. Ви...

Чоколадна торта со кикирики (рецепт)

Чоколадна торта со кикирики (рецепт) Оваа торта ќе ја обожавате бидејќи се прави брзо и има одличен вкус. Желбата за чоколадо не престанува, а некои...

Рецепт за нaјвкусната пита со боровинки

Рецепт за нaјвкусната пита со боровинки Крцкаво тесто и малку кисел и освежителен вкус на боровинки се комбинација во оваа пита. Можете да си играте...

Колач со лимон кој можете да го направите брзо. Одличен е во комбинација со чај и кафе. Сите состојки ги имате дома

Колач со лимон кој можете да го направите брзо. Одличен е во комбинација со чај и кафе. Сите состојки ги имате дома. Направете атмосфера со...

Рецепт за киндер торта кој ќе ве остави без здив. Кремаста, вкусна и лесна за подготовка

Рецепт за киндер торта кој ќе ве остави без здив. Кремаста, вкусна и лесна за подготовка. Подобро од киндер чоколадо. Погледнете го рецептот за киндер торта...

Вкусен колач Јафа подготвен во два чекора

Вкусен колач Јафа подготвен во два чекора Совршена торта за сите обожаватели на познатата торта Jaфа. Секој сака едноставни, брзи и вкусни колачи и торти. Ако...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!