ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: тежина

spot_imgspot_img

Ако сакате да ја намалите телесната тежина, пијте го ова секое утро

Ако сакате да ја намалите телесната тежина, пијте го ова секое утро. Ако се обидувате да ја доведете линијата во ред, пијте ја оваа смеса...

Што ќе се случи во телото ако не внесете шеќер 14 дена?

Што ќе се случи во телото ако не внесете шеќер 14 дена? По консумирањето, шеќерот се распаѓа на фруктоза и гликоза, кои се незаменлив извор...

Дали вагата лаже или навистина сте се здебелиле: 3 правила за правилно мерење на телесна тежина

Дали вагата лаже или навистина сте се здебелиле: 3 правила за правилно мерење на телесна тежина. Секогаш кога се обидуваме да ослабнеме , прво се...

Колку време е потребно да пешачите секој ден за да изгубите тежина?

Колку време е потребно да пешачите секој ден за да изгубите тежина? Многумина од нас спортуваат, одат во теретана, држат диета. Сепак, истражувањата докажуваат дека...

Пијалок што го регулира хормонот за стрес и помага во ослабнувањето

Пијалок што го регулира хормонот за стрес и помага во ослабнувањето. Рецепт за пијалок за детоксикација и слабеење - ставете 4 намирници во 1 литар...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!