Tag: Торта

Карамел чизкејк е торта која се помни: Омилениот десерт за вашата трпеза!

Клучот за оваа торта се бонбоните од карамел лешник...

Непечена торта со јагоди : Рецепт кој ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Непечена торта со јагоди : Рецепт кој ќе ве...

Брза торта со сладолед со малини, подготвена за 15 минути!

Брза торта со сладолед со малини, подготвена за 15...

Торта од портокал со само 5 состојки!

Торта од портокал со само 5 состојки! Се готви за...

Популарно

Шејк за слабеење наменет специјално за жени. Ги намалува килограмите и е одличен за диета

Шејк за слабеење наменет специјално за жени. Ги намалува...

Што, всушност, e Големата сфинга? Каква приказна се крие зад древниот египетски споменик?

Што, всушност, e Големата сфинга? Каква приказна се крие...

Пилешко со компир. Прелив од два тајни зачина кој има посебен вкус

Пилешко со компир. Прелив од два тајни зачина кој...
error: Content is protected !!