Tag: Тренинг

Две шолји кафе пред тренинг ја зголемуваат издржливоста

Две шолји кафе пред тренинг ја зголемуваат издржливоста Кофеинот влијае...

Како да направите тренинг кога вашата мотивација е минимална?

Како да направите тренинг кога вашата мотивација е минимална? Во...

Дали знаете која физичка активност согорува најмногу калории?

Дали ќе поверувате ако слушнете дека аеробикот согорува помалку...

7 совети кои ќе ви помогнат да одржите мотивација и континуитет за време на тренингот

Тие неколку вишок килограми по празниците се многу познати...

Популарно

Шејк за слабеење наменет специјално за жени. Ги намалува килограмите и е одличен за диета

Шејк за слабеење наменет специјално за жени. Ги намалува...

Што, всушност, e Големата сфинга? Каква приказна се крие зад древниот египетски споменик?

Што, всушност, e Големата сфинга? Каква приказна се крие...

Пилешко со компир. Прелив од два тајни зачина кој има посебен вкус

Пилешко со компир. Прелив од два тајни зачина кој...
error: Content is protected !!