ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Успех

spot_imgspot_img

Никогаш не е доцна да бидеш она што посакуваш

Не губете храброст. Животот е многу краток но за најважните работи секогаш има време. Не постои само еден момент, една прилика, една можност. Ако...

Одлични совети за секоја успешна жена

Многу успешни жени во своите средни години немале многу поддршка кога започнувале кариера и се учеле сами за се и сешто па на тој...

По 40 години работа, ова е заклучокот на брачен терапевт за тајната на успехот на секоја врска

По скоро четири децении помагање на парови на раб на развод да ги поправат своите бракови, брачната терапевтка Микеле Вајнер-Дејвис научи неколку работи за...

Рецепт за успех: Престанете да ги правите овие 5 работи, вашиот живот ќе биде поисполнет!

Рецепт за успех не е нешто невозможно. Научени сме дека луѓето кои се предаваат никогаш не победуваат. Но, се чини дека понекогаш треба да...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!