ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Велигден

spot_imgspot_img

6 фантастични летни активности за најмалите

6 фантастични летни активности за најмалите. Слободата да играат надвор, без пречки што ги имаат во затворено, им помага на децата да бидат активни, да...

Најважните обичаи и верувања за Велигден!

Најважните обичаи и верувања за Велигден! Во некои делови на нашата земја, вообичаено е верниците да се протнуваат под масата на која е положено платното...

ДЕНЕС Е ВЕЛИГДЕН – НАЈГОЛЕМИОТ ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК

ДЕНЕС Е ВЕЛИГДЕН - НАЈГОЛЕМИОТ ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК. Православните христијани во повеќе од 60 земји во светот, вклучувајќи ја и Македонија, денес го слават Воскресението Христово. Православните...

Зошто зајче е симбол на Велигден? Интересна приказна

Зошто зајче е симбол на Велигден? Интересна приказна. Како што се приближува Велигден, зајаците се повеќе можеме да забележиме низ продавниците, но и како украси...

Направете совршени Велигденски чоколадни стапчиња

Направете совршени Велигденски чоколадни стапчиња. Тие се подготвуваат лесно и брзо, а малите деца се воодушевени! Состојки 125гр путер 125гр шеќер 150гр бисквит(мелена плазма) 100гр кокос ...

Денес е Велика сабота: Еве што треба да направите за подобар живот

Денес е Велика сабота: Еве што треба да направите за подобар живот Денес, Православната црква и верниците го одбележуваат вториот ден на христијанската жалост, Велика...

Секоја куќа треба да го има овој прекрасен цвет!

Секоја куќа треба да го има овој прекрасен цвет! Потекнува од југозападна Азија, се нарекува и кралски и цвет на Богородица и се верува дека...

Што покажуваат соништата што ги сонуваме за Велигден?

Што покажуваат соништата што ги сонуваме за Велигден? Секој сон има свое значење, а особено овие. Сите соништа се единствени и лични и се одраз на...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!