ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: здравје

spot_imgspot_img

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима). Можеме ли да следиме одредени совети и да се тренираме да се будиме многу...

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете. Водич за акција! Трошењето скапоцени ноќни часови обидувајќи се да заспиете не е најдоброто нешто на светот. Анксиозноста...

Најмоќниот чистач за организмот

Најмоќниот чистач за организмот. Традиционален рецепт за напиток кој ќе го регенерира вашето тело за само 24 часа! Детоксикацијата на организмот стана императив во времето во...

Дали е корисно да се пие кефир ноќе?

Дали е корисно да се пие кефир ноќе? Вистина или мит? Веројатно многу пати сте слушнале за придобивките од една чаша кефир испиена вечерта пред спиење....

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото. Самата сол (или натриум хлорид) не претставува никаква опасност и е неопходен елемент за нормално функционирање на...

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е корисна туната? Како прво, туната е богат извор на висококвалитетни протеини. Ги содржи сите есенцијални амино...

Jасен знак дека на вашето тело му недостасува ОВОЈ минерал!

Jасен знак дека на вашето тело му недостасува ОВОЈ минерал! Како што старееме, многу е важно да му обезбедиме на телото доволно количество витамини, минерали...

5 причини зошто секогаш се чувствувате уморни

5 причини зошто секогаш се чувствувате уморни. Дали се чувствувате исцрпено во последно време? Единствено сигурно е дека некои навики ви ја трошат енергијата и...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!