ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Жени

spot_imgspot_img

Како да имате добро здравје во периодот на менопауза?

Како да имате добро здравје во периодот на менопауза? Менопаузата кај жените обично се јавува околу 50-тата година од животот, но не значи дека возраста...

Зошто жените полесно го простуваат изневерувањето од страна на мажите?

Зошто жените полесно го простуваат изневерувањето од страна на мажите? Психолозите тврдат дека има неколку причини за изневерување, а главни се следниве: нова љубов, одмазда,...

Шејк за слабеење наменет специјално за жени. Ги намалува килограмите и е одличен за диета

Шејк за слабеење наменет специјално за жени. Ги намалува килограмите и е одличен за диета. Жените и мажите не можат да се придржуваат до иста...

Овие се трите најголеми женски комплекси

Овие се трите најголеми женски комплекси Жените, дефинитивно, се најголемите самокритичари, особено кога станува збор за физичкиот изглед. Секојдневните критики за вашиот изглед воопшто не се...

Како жените покажуваат заинтересираност?

Како жените покажуваат заинтересираност? Сите совети на едно место за да ви помогнат конечно да ги разберете жените. Честопати се очекува мажите да го направат првиот...

Кој побрзо се вљубува, мажите или жените?

Кој побрзо се вљубува, мажите или жените? Само затоа што чувствувате пеперутки во стомакот, не мора да значи дека сте за вљубени, или барем не...

Место во кое владеат жени: Минангбау во Индонезија, најголемиот матријархат во светот

Место во кое владеат жени: Минангбау во Индонезија, најголемиот матријархат во светот. Во планинските региони на западна Суматра, мажот се смета за гостин во женска...

МНОГУ ЖЕНИ прескокнуваат важен чекор за нега на лице: Ако кожата е сува по чистењето, еве каде грешите

МНОГУ ЖЕНИ прескокнуваат важен чекор за нега на лице: Ако кожата е сува по чистењето, еве каде грешите. Чистењето и нега на лицето не е...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!