Техника за бојадисување на велигденски јајца која го освои светот

Слични

Планинскиот велосипедизам ја става Македонија на светската мапа на организатори на UCI трки

Планинскиот велосипедизам станува се позастапен спорт во нашата држава...

Кога ќе се родиш на ист ден со големиот Моцарт!

Да, насловот кажува сè, за оние што веруваат во...

Сподели

Техника за бојадисување на велигденски јајца која го освои светот.

Спектакуларните велигденски јајца, кои се бојадисуваат супер лесно, ќе ги воодушеват сите!

Велигденските празници се приближуваат и ако ви здосади да ги имате истите јајца како и секоја година, ние имаме совршен предлог за вас. Тоа е многу едноставна техника на бојадисување јајца , без никакви проблеми и само неколку минути, а резултатите ќе ги воодушеват сите.

Потребни состојки:

  • прехрамбена боја
  • алкохолен оцет
  • масло

Подготовка:

Варените јајца оставете ги да се оладат или сварете ги претходниот ден. Посипете со алкохолен оцет и посипете со прехрамбена боја. Комбинирајте повеќе бои по ваш избор и навистина ќе бидете воодушевени.

Погледнете ја подготовката:

error: Content is protected !!