Техники за опуштање во стресни ситуации : Според хороскопски знак

Слични

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

Со што шармираат хороскопските знаци?

Со што шармираат хороскопските знаци? Некои припадници на Зодијакот имаат...

Овие хороскопски знаци ги чека љубовта за време на празниците

Овие хороскопски знаци ги чека љубовта за време на...

Сподели

Сите хороскопски знаци имаат стратегии за опуштање. Кога нешто нас ќе не вознемири, налути, ќе не помести од контрола и од рамнотежа ние, природно избегнуваме било какви штетни реакции, кавги и деструктивно однесување со цел да се прибереме самите себеси. Понекогаш ни успева. Еве како се справуваме во такви ситуации.

Овен

Седнете, одморете се и напијте се пијалок. Ако таквиот начин на опуштање ви е плодоносен, можете да испиете уште еден пијалок. Се обидувате да не мислите на проблемот кој ве мачи, затоа не претерувајте со пиењето и мислете позитивно.

Бик

Ја поканувате личноста во која имате доверба и за која знаете дека ќе ве сфати и разбере или ќе ве сослуша и ќе се соживи со вашите чувства. На неа и кажувате колку сте бесни и нервозни и како незнаете да се справите со тоа.

Близнаци

Легнете да спиете. Ако не можете да заспиете играјте игра на телефон, читајте книга или гледајте некој филм истовремено. Утредента кога ќе се разбудите можеби ќе ви биде подобро.

Рак

Кога сте нервозни почнувате силно да плачете и тоа дополнително ви создава проблем. Тоа е слабата точка на овој хороскопски знак , односно тоа трагично сфаќање на секоја ситуација.

Лав

Кога сте нерводни сте доста бесни, викате и изговарате навредливи зборови. Го напаѓате секого кој ќе ви се најде на патот бидејќи сето она што е нервозно морате да го исфрлите од вас. За вас зборот опуштање на постои.

Девица

Противтежа на лошите чувства е добра акција – излезете сред ноќ и трчајте во паркот или средувајте си го ормарот, бришете прашина, прередувајте полици. Морате нешто конструктивно да работите за да не ве боли глава.

Вага

Припадниците на овој хороскопски знак се опуштаат играјќи и пеејќи со музика. Музиката ви помага да не мислите на проблемите.

Скорпија

Личностите во овој знак се доста разумни. Ако некој ве повреди или навреди анализирајте го мотивот за таквата ситуација од сите точки и гледишта. Тоа ќе го направите од причина што не мрзите никого.

Стрелец

Стрелците кога се нервозни и подлегнуваат на пороци како што се калорична храна и алкохол. Успешно решавање на проблематичните ситуации е одење во шопинг и купување на ствари кои ќе ве направат среќни.

Јарец

Јарците кога се нервозни се повлекуваат сами во себе. Ќутат и никој незнае што мислат. Ова ви е добра карактеристика од една страна бидејќи колку луѓето помалку знаат за вашата приватност толку тоа е подобро.

Водолија

Кога сте нервозни тоа го споделувате на социјалните мрежи од причина што сакате сите да знаат за неправдата која ви е сторена бидејќи нешто мора да се промени и луѓето мора да почнат да размислуваат на позитивно.

Риби

Рибите позади себе оставаат се и се фрлаат на медитација. Заминуваат на шетање во шума. Вежбаат јога. Во таквите ситуации мирот и балансната состојба се во ваши раце.

error: Content is protected !!