Технологија

Редок Мерцедес што докажува дека АМГ отсекогаш бил пред своето време

Редок Мерцедес што докажува дека АМГ отсекогаш бил пред своето време Бројни...

Онлине купување: Предностите и недостатоците

Пред да се случи пандемијата многу луѓе беа скептици по прашањето...

Летечки автономен робот со помош на вештачка интелигенција препознава и бере зрели плодови

Берењето овошје е физички напорна работа што може да бара многу...

Perseverance успешно слета на Марс и ги испрати првите фотографии

Досега најнапредниот ровер успешно слета на површината на Марс, а тоа...

Вселенското летало „Надеж“ ја испрати првата слика од Марс

Мисијата на Обединетите Арапски Емирати ја испрати својата прва слика од...

Руска компанија дизајнираше прототип на „Летечки“ воз

Институтот за термичка технологија во Москва, руски инженерски и научно-истражувачки институт,...

Кина ја изгради на најголемата радио антена во светот за примање сигнали од Марс

Станува збор за мобилна антена со дијаметар од 70 метри, која...

Откриена спецификацијата на Apple Car! Најбрзо полнење до 80% и неверојатно забрзувањe!

Познатиот аналитичар на Apple, Минг-Чи Куо ги потврди првичните извештаи дека...

Корејското вештачко сонце го постави светскиот рекорд од 100 милиони степени за 20 секунди

Суперспроводлив фузионен уред во Јужна Кореја наречен KSTAR (Корејско суперспроводливо Токамак...

Новиот Пронајдок Користи Бактерии за Прочистување на Водата

Универзитетот во British Columbia разви систем што користи бактерии и нечистата...

Популарно

Во гнев ги забораваме сите наши правила – најдобро ќе ја запознаете личноста во 3 ситуации.

Во гнев ги забораваме сите наши правила - најдобро...

Само 3 состојки: Рецепт за кремаст појадок кој изобилува со протеини

Само 3 состојки: Рецепт за кремаст појадок кој изобилува...

Болеста не се лекува – туку човек се излекува!

Болеста не се лекува - туку човек се излекува! Луѓето...

Искрената прегратка вреди повеќе од секој подарок

Искрената прегратка вреди повеќе од секој подарок. Искрената прегратка ја...

Ова се четирите фази од животот според познатиот психолог Карл Јунг

Ова се четирите фази од животот според познатиот психолог...
error: Content is protected !!