ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Технологија

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

Редок Мерцедес што докажува дека АМГ отсекогаш бил пред своето време

Редок Мерцедес што докажува дека АМГ отсекогаш бил пред своето време Бројни колекционери на автомобили ширум светот ќе бидат воодушевени кога ќе дознаат дека неодамна...

Онлине купување: Предностите и недостатоците

Пред да се случи пандемијата многу луѓе беа скептици по прашањето на онлине купување, но сега тоа го правиме сосема нормално и е дел...

Летечки автономен робот со помош на вештачка интелигенција препознава и бере зрели плодови

Берењето овошје е физички напорна работа што може да бара многу стоење, неправилна положба рбетот, а понекогаш е потребна и физичка активност до осум...

Perseverance успешно слета на Марс и ги испрати првите фотографии

Досега најнапредниот ровер успешно слета на површината на Марс, а тоа е Perseverance која патуваше во вселената од јули 2020 година. Многумина беа загрижени за...

Вселенското летало „Надеж“ ја испрати првата слика од Марс

Мисијата на Обединетите Арапски Емирати ја испрати својата прва слика од Марс. Вселенското летало „Хоуп“ влезе во орбитата на Марс во вторникот, со што Обединетите...

Руска компанија дизајнираше прототип на „Летечки“ воз

Институтот за термичка технологија во Москва, руски инженерски и научно-истражувачки институт, кој е дел од вселенската корпорација „Роскосмос“, дизајнираше воз со магнетна левитација (маглев)...

Кина ја изгради на најголемата радио антена во светот за примање сигнали од Марс

Станува збор за мобилна антена со дијаметар од 70 метри, која сега успешно ги помина сите проверки и е подготвена да прима сигнали од...

Откриена спецификацијата на Apple Car! Најбрзо полнење до 80% и неверојатно забрзувањe!

Познатиот аналитичар на Apple, Минг-Чи Куо ги потврди првичните извештаи дека Hyundai ќе биде клучен партнер за производство на Apple. Apple може да ја...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!