ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Терасата е прекрасна, и само огништето! Стан кој изгледа особено волшебно кога ќе падне вечер

Феноменален стан во Лос Анџелес со поглед кој го одзема здивот

Доколку сакате малку повеќе од луксуз, задолжително „прошетајте“ низ прекрасниот, интересен и феноменален стан со поглед кој го одзема здивот. Терасата е навистина остварување на сонот, но мора да видите и камин направен од дебел природен слој на камен.

Ова гламурозно место за живеење се наоѓа во Лос Анџелес и навистина потсетува на домот на холивудска ѕвезда. Пространата тераса со бел мебел нуди панорамски поглед на градот – замислете само да пиете кафе секое утро на таква тераса и да уживате во волшебниот поглед …

Како и многу домови и апартмани во Лос Анџелес, и овој има базен, а искуството е уште попосебно бидејќи базенот нуди бесконечен поглед на ЛА. Нè маѓепса стаклениот ѕид на терасата што го рефлектира прекрасниот зелен предел.

Камин направен во камен плочи и поглед на осветлениот град – воодушевување

Внатрешноста е украсена во совршена хармонија на еклектичен стил, рустикален, рококо, модерен и некои други, што докажува дека разликите можат да работат совршено заедно и да се надополнуваат едни со други.

(Фото: Living4media)

Бањата со црна када е концепт на висока елеганција, додека атмосферата во дневната соба навечер се претвора во чиста магија. Покрај каминот направен од природен сив камен, погледот на осветлениот град низ стаклените sидови не остава зборови.

За крај, овој феноменален стан во Лос Анџелес навистина изгледа како совршено место за живеење.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!