ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Тест кој открива кои се скриените карактеристики на вашата личност

Тест – Кое животно прво го забележавте на сликата: мајмун или тигар?

Одговорот открива која хемисфера на вашиот мозок е подоминантна и што значи тоа.

Тест за оптичка илузија што открива која хемисфера на вашиот мозок е подоминантна – лево или десно? Покрај тоа, овој тест може да открие кои се важните особини на личноста.

Левата хемисфера е повеќе поврзана со аналитичко и методолошко размислување, додека десната хемисфера е одговорна за поседување на креативно размислување и уметнички вештини.

Значи, се верува дека на лице кое добро чита, пишува, мисли, работи со факти, разум и има развиено математички вештини, доминира левата хемисфера. Спротивно на тоа, лице со силна интуиција и склоност кон уметност, со богата фантазија, кое постојано престојува во соништата, има доминантна десна хемисфера.

Тоа не значи дека користите само едната страна од мозокот . Иако хемисферите функционираат на различни начини, тие се поврзани и работат заедно за да се надополнуваат едни со други.

Погледни во сликата. Кое животно прво го видовте?

slika test

Мајмун

Ако најпрво забележите мајмун, тоа значи дека десната хемисфера на вашиот мозок работи поактивно.

Карактеристики на личноста:

Вие сте импулсивни, креативни, емотивни, снаодливи и сакате да сонувате големи соништа!

Глава на тигар

licnost

Ако прво забележите тигар на сликата, тоа значи дека левата хемисфера на вашиот мозок работи поактивно.

Карактеристики на личноста:

Вие сте логични, рационални, разумни, добро организирани, реални и знаете како да ги постигнете своите цели преку практични активности.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!