ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Тест што ги открива вашите скриени стравови во љубовта. Еве што ве спречува да се препуштите целосно

Тест што ги открива вашите скриени стравови во љубовта. Еве што ве спречува да се препушите целосно.

Погледнете ја внимателно илустрацијата. Првото нешто што го гледате симболично открива од што најмногу се плашите кога сте заљубени.

Секој од нас има некаков скриен страв што го спречува целосно да се занесе во љубовта и во саканата личност, како и да им се препушти на емоциите што ги има кон неа.

Овој интересен тест ви помага да ги идентификувате скриените стравови што ве спречуваат да сакате без двоумење и да се препуштите на уживањето во емоциите.

Погледнете ја внимателно илустрацијата и запомнете што видовте прво. Токму во тој број е скриена симболиката што може да ви помогне да разберете кој страв е длабоко вкоренет во вашата потсвест.

test-stravovi-vo-ljubovta

1. Жена

Ако за првпат видите жена на сликата, се плашите дека поврзувањето и предавањето во врска би ја ограничило вашата лична слобода.

За вас личната слобода е како „сув леб“ и не можете да замислите да живеете така што постојано ќе бидете посветени на друго суштество, без разлика на тоа колку сте вљубени.

Решението е да се најде рамнотежа меѓу давање љубов и одржување на слободата.

Кога ќе ја пронајдете вистинската и зрела личност за врска за која слободата е исто толку важна како и за вас, ќе ви биде полесно да го надминете тој несвесен страв.

2. Коњаници

Ако сте виделе коњаници за првпат, вашиот најлош кошмар што ве спречува да се препуштите на љубовта е стравот од напуштање.

Знаете дека не сте совршени и дека другата половина ве сака дури и кога не сте во вообичаено издание, но чувствувате обврска и потреба да бидете совршена жена за да бидете сигурни дека тој ќе остане вљубен во вас засекогаш.

Може да биде тешко, но мора да разберете дека никој не е совршен, па ниту вие и дека вистинската личност ќе ве сака онака како што навистина сте.

3. Коњ

Ако коњот прво ви падне во очи, вашиот најголем страв е дека партнерот нема да ве одбие.

Сите носиме одредена количина емотивен багаж. Треба да се осигураме дека мислите од минатото не нè спречуваат да бидеме среќни. Секој има различни негативни искуства, но клучно е да ги оставиме да поминат и да не дозволиме да нè попречуваат на патот кон личниот развој и среќа.

4. Војници во позадина

Ако првпат сте виделе војници во позадина, вашиот најголем проблем и она што ве спречува да се предадете, е да играте љубовни игри.

Штом сфатите дека сте вљубени, ги отфрлате сите преправања. Немате проблем да ја покажете својата ранливост, но истото го очекувате и од вашиот партнер. Ако наидете на некој што игра игри, секогаш излегувате повредени од таквата приказна.

Сличните се радуваат на сличното, па затоа предајте се на оној што навистина е искрен како вас.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!