ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Тие се мистериозни, интелигентни, жените не можат да им одолеат!

Таквите лица сакаат да бидат на врвот на хиерархијата, поради што привлекуваат големо внимание и од жените и од мажите.

За да може некој да биде алфа маж, тој наводно треба да биде полн со самодоверба и желба да се истакне.

Наспроти нив се т.н. бета-мажи, кои прифаќаат алфа лидерство и несомнено се покоруваат на туѓите желби. Меѓутоа, постои друга група на мажи, а тоа е сигмата. Мажите од овој тип се многу независни и не бараат постојана валидација од други луѓе.

Тие се полни со самодоверба, но не се арогантни. Претежно се мирни и делумно интровертни. За разлика од алфите, кои исто така се полни со самодоверба, сигмите не сакаат да бидат на врвот на туѓата пирамида. Тие претпочитаат да го изберат својот пат и да живеат во согласност со своите верувања.

Сигмите се тајни и не се отвораат лесно за другите. Главната работа за нив е да го задржат својот внатрешен мир и тие се многу внимателни при изборот со кого ќе се дружат. На одредено ниво тие се осамени волци, кои не сакаат наметнати правила, конформизам и идолопоклонство.

Токму затоа што не откриваат многу за себе, тие се донекаде мистериозни за жените, квалитет што на многумина им е привлечен. Како по правило, тие се интелигентни и независни лица, а познато е дека и жените се слаби и кај таквите мажи.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!