Топли сендвичи со кулен кои мора да ги пробате

Слични

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти...

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната вечера

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од...

Сподели

Крцкаво однадвор, меко одвнатре … совршени сендвичи со кулен кои мора да ги пробате.

Состојки

 • 500гр стар леб
 • 100гр путер
 • 150гр Неопланта широк кулен
 • 200гр сирење
 • 180гр кисела павлака
 • 100гр кисели краставички
 • 1 лажиче оригано

  Како да се подготви

  Исечете го лебот на парчиња дебели околу 1 см или користете веќе подготвен исечен леб. Се мачка путер од двете страни и се става во плех обложен со хартија за печење. Измешајте павлака со сецкан кулен, краставици, оригано и рендано сирење, а потоа наполнете ги сендвичите. Печете ги на 200 степени околу 15 минути

error: Content is protected !!